Mapa serwisu             Rejestr zmian              Statystyki wizyt
strona domowa Jak postąpić ?
 
Co zrobić, żeby uzyskać pomoc?
Tryb postępowania w sprawach pomocy społecznej
Co zrobić, żeby uzyskać pomoc?
 Jeżeli jesteś mieszkańcem Gminy Mielec i znalazłeś się w trudnej sytuacji życiowej, z którą nie możesz sobie poradzić przy wykorzystaniu własnych środków, możliwości i uprawnień, zgłoś się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu przy ulicy Głowackiego 5. Do Ośrodka możesz zgłosić się osobiście, telefonicznie lub pisemnie. Zgłoszenia może dokonać również Twój przedstawiciel ustawowy lub inna osoba za Twoją zgodą. Pomoc może być także udzielana z urzędu.

Procedura ubiegania się o pomoc rozpoczyna się od wizyty u pracownika socjalnego. Jest to osoba, która udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji dotyczących rodzaju, formy i wysokości pomocy. Pracownik socjalny po rozmowie z Tobą ma obowiązek poinformować Cię o wszelkich możliwych formach pomocy. Po złożeniu wniosku o udzielenie pomocy, pracownik socjalny umówi się z Tobą na przeprowadzenie wywiadu środowiskowego w miejscu zamieszkania. Poinformuje Cię on również jakie dokumenty dodatkowe musisz złożyć, aby dokumentacja była kompletna. Przeprowadzony wywiad środowiskowy i komplet dokumentów jest przekazywany do kwalifikacji przez Kierownika Ośrodka, który wydaje decyzje przyznającą lub odmowną.
Należy jednak nadmienić, iż potrzeby osoby i rodziny korzystającej z pomocy powinny zostać uwzględnione, jeżeli odpowiadają celom i możliwościom finansowym Ośrodka Pomocy Społecznej.
Wytworzył: Mirosław Jaworski (2007-05-25)
Wprowadził: Mirosław Jaworski (2007-05-25)
Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba wyświetleń: 897 
Biuletyn Informacji Publicznej